ده گام برای تولید محتوای چشمگیر برای سایت ها (بخش دوم)

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

در مقاله ی قبل ۵ گامی که برای یک تولید محتوای چشمگیر به آن نیاز داریم را برشمرده و توضیح دادیم. 

همان طور که می دانید تولید محتوا یا content بخش مهم و حیاتی سئو می باشد. بسیاری از سئوکاران معتقدند محتوا و تولید اصولی آن ۶۰ درصد مهارت سئو را به خود اختصاص می دهد. 

در بخش دوم و آخر این مقاله ۵ گام دیگر را توضیح می دهیم.

۶. محتوای مخاطب پسند تولید کنید.

برای تولید محتوا حوصله به خرج دهید چرا که شما به کمک آن مخاطب خود را مطلع و راهنمایی می کنید. 

طول محتوای شما به هدف صفحه و پیام کلی شما دارد ولی طبق قوانین سئو مقاله شما نباید کمتر از ۳۰۰ کلمه داشته باشد. اگرچه در این مورد تمرکز اصلی شما باید کیفیت و نه کمیت محتوا باشد. 

زمانی که شما به تولید محتوای چشمگیر و مرتبط می پردازید در واقع به مخاطب خود نشان می دهید که برای آن ها ارزش قائل هستید.

ارقام، تحقیقات و نقل قول ها راه های موثری برای بهتر کردن محتوای تولیدی شما هستند. فراموش نکنید که از عکس ها و گرافیک های با کیفیت در سایت خود استفاده کنید.  

حتما مطالب نوشته شده را بازخوانی کنید و مطمئن شوید تاثیر بدی بر روی مخاطب شما نگذارد. غلط های املایی نوعی امتیاز منفی برای محتوای شما محسوب می شود. 

محتوای زیادی طولانی ننویسید و به آن تگ عنوان بدهید. خواندن مقاله ی بدون عنوان برای مخاطب خسته کننده است.

۷. از زبان مناسب استفاده کنید.

زمانی که شروع به نوشتن یک محتوا می کنید، حتما باید زبان مخاطب خود را در نظر بگیرید. از استفاده از زبان تخصصی خودداری کنید و در عوض مطلب را بیشتر توضیح دهید تا برای مخاطب تان جا بیفتد. 

در صورتی که مخاطب شما نیز تخصص مورد نظر شما را دنبال می کند، شما نیز می توانید از زبان تخصصی مربوطه استفاده کنید. در غیر اینصورت شما باید به دنبال زبان ساده تری بروید تا مهارت و آشنایی شما را با صنعت مورد نظر مخاطب نشان دهد.

به غیر از مقالات وبلاگ و صفحه ی مدیریت بهتر است از زبان محاوره ای به جای رسمی استفاده کنید. در واقع به گونه ای بنویسید که گویی یک مکالمه دو نفره با مخاطب دارید. 

توجه داشته باشید که محتوایی که می نویسید درباره شما نیست. در حقیقت محتوای تولیدی شما درباره مخاطبان هدفمند و فعلی شما و اقداماتی که شما برای کمک به آن ها انجام می دهید، می باشد.

۸. زمان بندی محتوایی داشته باشید.

زمانی که نوع محتوای مورد نیاز را تولید کردید، باید یک زمان بندی استراتژیک را ایجاد کرده  و آن را عملی کنید.

مشخص کنید که می خواهید بر چه موضوعی تمرکز کنید: رفتار مخاطب، یک حرفه یا صنعت مشخص و…

بعد از مشخص کردن محتوایی که می خواهید تولید کنید، نقشه ی زمان بندی را تنظیم کنید. این نقشه شامل موضوع محتوا، تاریخ انتشار آن و فاصله ی زمانی تولید آن می باشد. 

۹. افراد شایسته را به کار بگیرید.

بخشی از برنامه زمان بندی محتوا، گسترش فرآیند نوشتن آن است. شما نیاز دارید در این باره افرادی را استخدام کنید که بتوانند به درستی محتوا تولید کنند. 

موضوعات محتوای خود را بررسی کرده و در این راستا افرادی از مجموعه تان که در آن حوزه تخصص دارند را به کار بگیرید.. توصیه ما این است که به سراغ متخصصان حرفه ای بروید.

اگر چنین ظرفیت و امکانی در مجموعه شما وجود ندارد، به سراغ تولید کنندگان محتوای فریلنس بروید. بسیار مهم است که این افراد بتوانند در تاریخ مشخصی محتوای مورد نظرتان را به شما تحویل دهند.

۱۰. عملکرد خود را بررسی و اندازه گیری کنید.

کلید داشتن استراتژی برای یک  تولید محتوای چشمگیر حفظ کردن ارتباط شما با مخاطب تان است. این بدین معناست که شما باید عملکرد محتوای خود را مرتبا بررسی و ارزیابی کنید. 

به طور مثال بررسی کنید کدام قسمت ها به اشتراک گذاشته شده اند، کدام صفحات بیشترین و کمترین بازدید را داشته اند و یا مخاطبین شما در کدام صفحات زمان بیشتری را گذرانده اند.

وب سایت خود را به روز نگه دارید و استراتژی مشخصی برای تولید محتوای جدید و پیشرو داشته باشید.

در پایان باید گفت امروزه کیفیت در تولید محتوا برای موتورهای جستجو حرف اول را می زند. یک محتوای مناسب نه تنها مردم را به سایت شما هدایت می کند، بلکه کیفیت و ارتباط محتوای شما باعث می شود بازدید کنندگان سایت شما به مشتریان شما تبدیل شوند.

ما در تیم آی تی رزسا شما را در این امر و از صفر تا صد طراحی سایت همراهی و کمک می کنیم. شما می‌توانید­ نمونه کارهای ما را در سایت­‌های رزاستار، رزاستور و رز­آی­ تی دنبال کنید.

منبع: Circle Studio

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *