آپدیت الگوریتم برت، یک آپدیت مهم برای گوگل

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

معرفی آپدیت الگوریتم برت

کمپانی گوگل در اواخر سال ۲۰۱۹ اعلام کرد یکی از مهم ترین آپدیت های خود را در ۵ سال اخیر منتشر کرده است. آپدیت الگوریتم برت ۱۰ درصد بر روی جستجوی کوئری ها اثر می گذارد.

اما برت چیست و چگونه بر سئو اثر می گذارد؟

برت یک آپدیت مهم برای گوگل

طبق توضیحات گوگل این آپدیت بر کوئری های پیچیده ای که به مفهوم متن وابسته هستند، تاثیر می گذارد.

نقل قول از گوگل:

این تغییرات حول افزایش فهم یک زبان انجام شده است. به خصوص در زمینه کوئری های محاوره ای الگوریتم برت به موتور جستجو کمک می کند تا فهم بهتری از نکات ظریف و مفهوم دقیق کلمات به دست آورد و نتایج مناسب تری را به کاربر نشان دهد.

این الگوریتم می تواند جستجوی کوئری های طولانی و محاوره ای تر کمک می کند. به ویژه برای کوئری هایی که افزودن حروف اضافه ای مثل “از” و “به” در آن اختلاف فاحشی در معنا ایجاد می کند.

در واقع با وجود برت شما به گونه ای می توانید جستجو کنید که برای شما طبیعی و محاوره به نظر برسد.

الگوریتم برت چیست؟

برت یک تحلیل کننده ی زبان محاوره است که تحت عنوان NLP یا Natural language processing شناخته می شود. برت به گوگل کمک می کند که زبان محاوره متون را از وب تشخیص دهد.

گوگل این تکنولوژی را معرفی کرده و دیگران شاخه های متفاوت آن را ایجاد کرده اند.

الگوریتم برت یک الگوریتم یادگیری عمیق است که مرتبط با تحلیل زبان محاوره ای است. برت به موتور جستجو کمک می کند تا معنای کلمات یک جمله را با توجه به جزئیات متن بفهمد.

برت و سئوی داخلی

داون اندرسون، متخصص الگوریتم معتقد است این الگوریتم به سایت هایی که ساختار نوشتاری ضعیفی دارند، کمکی نمی کند.

وی در این باره می گوید: الگوریتم برت مدرن ترین ابزار تحلیل زبان غیررسمی است و در فهم کلمات و عبارتی که ابهام معنایی دارند تا حدودی می تواند کمک کننده باشد.

برت ارتقا دهنده ی فهم کوئری ها

آپدیت الگوریتم برت، فهم گوگل از کوئری های جستجو را افزایش می دهد. برت این کوئری ها را بررسی می کند و دیگر  به صفحات وب نمی پردازد.

به گفته متخصصان این حوزه سئوی داخلی با استفاده از کلمات به شکل دقیق تر اهمیت بیشتری پیدا می کند. در این راستا آپدیت این الگوریتم به محتوای از هم گسسته حمایتی نمی کند.

در حقیقت این الگوریتم شکل ارتقا یافته و سفارشی یکی از پلاگین های وردپرس است که نقطه ی شروعی برای فهم کوئری ها بود.

به عنوان مثال کلمه “شیر” معانی بسیاری دارد ولی یک کلمه است. مفهوم این کلمه زمانی که در یک متن قرار بگیرد، آشکار می شود و بدون آن این کلمه نیز معنایی ندارد.

در پایان:

الگوریتم برت این امکان را به شما می دهد که با تولید محتوای دقیق تر و ساختار بندی شده ترافیک بیشتری به سمت سایت خود هدایت کنید.

علیرغم تمام مزایای برت، از روز انتشار آن افراد زیادی درباره مقالات بهینه سازی برت هشدار دادند که این امر کاملا صحیح بود.

شما می توانید برای بهینه سازی سایت خود با توجه به آخرین آپدیت الگوریتم های گوگل، از تیم IT مجموعه ی رزسا کمک بگیرید.

تیم IT مجموعه ی رزسا در زمینه ی طراحی وب سایت‌های پویا و ایستا و سئوی سایت خدمات آموزش، پشتیبانی و تولید محتوا با هدف ارتقاء سطح بهره مندی اجتماع از تولید و حمایت ایده های استارتاپی کوچک و کلان حوضه فن آوری روز IT اقدام به ارائه‌ی خدمات IT نموده است .

منبع مقاله: search engine journal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *